menu
Fashion

Fashionchick veiling: shop de mooiste items van BN'ers

Kristel, 13 december 2020

‘Ik heb niets om aan te trekken.’ Een zin die bij iedere vrouw wel eens door haar hoofd schiet maar die voor een aantal van hen jammer genoeg de keiharde werkelijkheid is. Zij hebben geen geschikte outfit om aan te trekken naar een sollicitatie en hebben ook niet de financiële middelen om die te kopen. En alleen daarom al zullen zij niet dezelfde kansen hebben op de arbeidsmarkt. Ontzettend oneerlijk. En daarom gaan wij hier wat aan doen.

We organiseren een grootse online veiling voor Dress For Success, een organisatie waar iedereen met een minimuminkomen terecht kan voor een gratis sollicitatie outfit én persoonlijk advies. Waardoor de kansen op een baan weer een klein beetje gelijker worden. Heb je geen geld voor een outfit omdat je pas bent afgestudeerd, omdat je financiële problemen hebt of omdat je ZZP'er bent? Dress for success steekt je gratis in het nieuw zodat je de eerste stap naar economische onafhankelijkheid kan zetten. Om DFS te steunen hebben we een hele berg inspirerende, invloedrijke en bijzondere vrouwen bereid gevonden om een item uit hun eigen garderobe te doneren zodat wij dit kunnen veilen. Vanzelfsprekend gaat de hele opbrengst naar Dress for success zodat zij iedereen die dat nodig heeft kunnen blijven helpen.

Accepteer ons privacy- en cookiebeleid. Het is niet toegestaan Youtube video's te laten zien zonder toestemming.

De spelregels van de veiling

De veiling gaat van start op zondag 13 december om 10.00 uur op ons Instagram account (@fashionchick). Bij ieder item bepalen we een startbod, daarna mag je zelf bepalen met hoeveel je overbiedt. Je kunt bieden tot 1 januari 2021, 20.00 uur. Degene met het hoogste bod krijgt op 2 januari van ons een DM met daarin een betaalverzoek en de vraag of je je adresgegevens wilt delen zodat we je item zo snel mogelijk naar je op kunnen sturen. Je hebt 24 uur om te reageren, daarna gaan we naar de volgende in de rij. Goed, dan nu de items. Want jongens, wat hebben we een hoop moois te verkopen!

Anna Nooshin

Driewerf hoera: Anna Nooshin heeft maar liefst drie jurken uit haar eigen garderobe gedoneerd voor onze veiling. Zo kun je nu bieden op dé perfecte zomerjurk van For Love & Lemons, een zoet wit jurkje van NA-KD en een prachtige gebreide jurk van Missoni. Voor welke ga jij?

‘Deze jurkjes zijn speciaal voor mij omdat ze mij altijd een powerful gevoel geven en ik zeker weet dat de vrouw die ze zal dragen dit gevoel ook gaat krijgen.’ - Anna Nooshin

Edsilia Rombley

Dit fantastische pak droeg Edsilia Rombley op een hele bijzondere dag: haar 40e verjaardag. En, zoals je je voor kunt stellen, straalde ze van top tot teen. Nu is het tijd dat iemand anders in deze fijne set mag shinen

‘Dit pak had ik aan op mijn 40e verjaardag - voor mij een behoorlijke mijlpaal. Ik vond het best spannend om 40 te worden, je gaat namelijk weer een nieuwe fase in en heb je eigenlijk al bereikt wat je wilde bereiken? In dit pak voelde ik me mooi en zelfverzekerd en ik hoop iemand anders ook!’ - Edsilia Rombley

Merel Westrik

Komt dit pak je bekend voor? Dat zou heel goed kunnen. Denk er eens een kippenhok en een stel kippen bij en een bijzonder knappe dame met bruin haar. Yes: dit is het pak dat Merel Westrik droeg op de persfoto van het Net5 programma Ladies Night.

‘Dit pak droeg ik bij het begin van een nieuw avontuur: het programma Ladies Night voor Net5. De fotoshoot - waar ik het pak droeg - was hilarisch, ik kreeg levende kippen op mijn schouders en één van hen legde zelfs een ei. Ik hoop dat de nieuwe eigenaresse er veel plezier van gaat hebben!’ - Merel Westrik

Denise Speelman

Het stond al een tijdje op haar verlanglijstje: op de foto bij William Rutten, één van de bekendste fotografen van Nederland. Toen ze Miss Nederland 2020 werd, werd die droom werkelijkheid voor Denise Speelman. En dit prachtige pak mocht mee.

‘Dit pak droeg ik tijdens mijn eerste fotoshoot als Miss Nederland - ik werd toen gefotografeerd door William Rutten - en heeft daarom een speciale betekenis voor mij. Voor mij is dit moment dé start van een spannend jaar en mooie carrière geweest en ik hoop dat iemand anders ook zo’n moment mag beleven in dit pak.’ - Denise Speelman

Berget Lewis

Het leven is veel te kort voor saaie kleding. Dus ga het volgende feestje eens niet voor een zwarte jurk, maar steel de show in deze prachtige blazer met cape. Wij mogen 'm veilen namens niemand minder dan Berget Lewis en dat doen we met heel veel plezier.

‘Deze prachtige blazer met cape heb ik gedragen tijdens een optreden met de Ladies of Soul en is voor een dame met pit die niet bang is voor de kleur rood. Laat zien dat je een curvy fashionista bent en wear red to impress!’ - Berget Lewis

Fatima Moreira de Melo

Het is een waar pronkstuk, dit leren jasje van Dolce & Gabbana dat Fatima Moreira de Melo beschikbaar heeft gesteld voor de veiling. Van knopen tot voering: dit is een jasje waar je nog jaren plezier van gaat hebben.

‘Dit leren jasje van Dolce & Gabbana is een van de weinige designeritems die ik ooit heb gehad. Ik was eigenlijk van plan om ‘m nooit weg te doen - hij is zo mooi! - maar voor dit goede doel doe ik dat met liefde.’ - Fatima Moreira de Melo

Lucy Woesthof

Van Dolce & Gabbana gaan we door naar Isabel Marant, want ook van deze designer vinden we een item terug in de veiling. En wel in de vorm van een prachtige jurk waarvan we haast zeker weten dat -ie iedere vrouw fantastisch staat. De jurk is trouwens niet het enige dat Lucy Woesthoff heeft gedoneerd, ze heeft ook een exemplaar van haar boek 'Woman' meegestuurd. Wat ons betreft verplicht leesvoer voor alle vrouwen, niet in de laatste plaats omdat de schrijfster zo'n bijzondere vrouw is.

‘Deze jurk van Isabel Marant heb ik gedragen tijdens de bruiloft van mijn goede vriend Johnny de Mol en de diploma-uitreiking van mijn zoon. Het is een fantastische jurk die ik zal missen maar ik gun ‘m iemand anders.’ - Lucy Woesthoff

Sharon Doorson

Of je nou binnenkort op het podium staat of je saaie maandagochtend wat spannender wilt maken, met dit jurkje van Sharon Doorson zit je goed. Het model is zéér flatterend en het materiaal - PU leer - stoer én sexy.

Ik voel me altijd super vrouwelijk en zelfverzekerd in dit leren jurkje, ook op het podium! Je kunt ‘m op verschillende manieren combineren en is dus een echte musthave voor in je kast.’ - Sharon Doorson

Josh Veldhuizen

Op zoek naar de perfecte tas? Die hebben we voor je gevonden. Of eigenlijk heeft Josh Veldhuizen die voor je gevonden. Met heel veel liefde heeft ze de tas, die inmiddels hartstikke uitverkocht is, gedragen maar ze staat 'm graag af om Dress for success te steunen. En daar blijft het niet bij. Want ze doneert ook nog eens een prachtige planner die ze samen met Mascha van Beautygloss heeft gemaakt. Ideaal voor iedereen die haar werk en leven wat meer structuur te geven. Wij zouden snel bieden want het is je laatste kans om deze planner in handen te krijgen...

‘Ik vind nog steeds alles mooi aan deze tas. Ik doe er met moeite afstand van, want hij is nergens meer te koop en de kwaliteit is prachtig. Ik hoop dat de nieuwe eigenaar er net zo blij mee is als ik altijd ben geweest!’ - Josh Veldhuizen

AnneMarie Keizer

Nóg zo'n parel van een pak. Dit exemplaar is van Alix the Label en is gedoneerd door AnneMarie Keizer. Een pak dat ze heel, heel graag zelf wilde dragen, maar helaas is het niet haar maat. En dus is het nog spiksplinternieuw! Je kunt dit pak super chic dragen met een blouse en een paar pumps maar ga je liever voor een stoere look? Dan combineer je 'm met een paar stoere boots en een T-shirt.

Florine Duif

Lila is een kleur die we veel zien dit seizoen - en daar zijn we absoluut niet rouwig om. Het is wel fijn, zo'n zacht, zoet en fris kleurtje in deze grauwe maanden. Kun jij ook wel wat kleur in je leven gebruiken? Dan zit je met deze prachtige set van Florine Duif van top tot teen gebakken.

‘Dit pak is tijdloos maar tegelijkertijd maak je er een echt statement mee. Daarnaast is lila de kleur van waardigheid; dat is iets wat ik iedere vrouw hoop mee te geven.’ - Florine Duif

Julia Mekkes

Ze is - wat ons betreft - de knapste en meest stijlvolle strafrechtadvocaat van Nederland en daarom verbaast het ons niks dat Julia Mekkes maar liefst twee blouses heeft gedoneerd die het goed doen op de werkvloer én daar buiten.

‘Deze blouses zijn super veelzijdig: je kunt ze casual dragen maar ze zijn ook heel geschikt voor naar je werk. Ik hoop dat iemand ze met net zoveel plezier draagt als ik heb gedaan!’ - Julia Mekkes

Tanja Jess

Kun je wel een beetje geluk in je leven gebruiken? Dan is dit jurkje van Tanja Jess misschien wel precies wat je zoekt. Zij noemt het haar geluksjurkje, maar het is veel meer dan dat. Het is een perfect eerste-date-jurkje, een indruk-maken-op-je-werk-jurkje en natuurlijk ook een comfortabel-maar-stijlvol-thuis-werken-jurkje.

‘Dit is mijn geluksjurkje; ik heb het bij verschillende audities gedragen - ook voor de film ‘Gewoon vrienden’ - en het heeft me altijd geluk gebracht. Voor mij heeft de jurk haar werk gedaan. Nu mag het iemand anders geluk gaan brengen.’ - Tanja Jess

Candy Dulfer

Weet je hoe je 2021 pas écht goed begint? Met een flinke dosis glitter. En daar heeft deze jurk van Candy Dulfer genoeg van. We gaan er een beetje vanuit dat alle gemiste feestjes van 2020 in 2021 ruimschoots ingehaald gaan worden dus dan kun je maar beter voorbereid zijn. Met deze showstopper in je kast weet je dat je altijd klaar bent voor het volgende feest. Meer shoppen van Candy? Dat kan ook via haar insta account @walkincandystore.

‘In deze jurk heb ik opgetreden in de Blue Note Club in Japan, één van mijn favoriete plekken om op te treden in de wereld.’ - Candy Dulfer

Foto Candy: Carin Verbruggen

Fashionchick

Na zoveel bijzondere, mooie, waardevolle en lieve donaties van al die verschillende vrouwen, kunnen wij natuurlijk niet achterblijven. Wij willen ook graag ons steentje bijdragen en een item doneren voor de veiling. Maar eigenlijk was niks dat we in onze eigen kast vonden goed genoeg. Daarom hebben we - speciaal voor jullie én Dress for success - een heuse vintage Louis Vuitton reistas op de kop getikt.

'Van business trips tot romantische weekendjes weg: ik hoop dat deze prachtige tas en haar nieuwe eigenaresse heel veel avonturen gaan beleven samen.’ - Kristel van Fashionchick

Meer zelfvertrouwen dankzij een outfit van Dress for Success

Lees ook

Fashion

Welke stijl past het best bij jou? Doe nu de stijltest

Lees meer